Değişen yaşam koşullarına uyum sağlayabilme becerisi sadece tüm insanlık tarihinde değil; bütün biyolojik canlılıkta gelişimi ve başarıyı sağlamıştır. Şu anda da değişen yaşam koşullarımız var. Hem kendimizin ve sevdiklerimizin hem de toplumumuzun sağlığı için evden çalışıp çok dışarı çıkamıyoruz. Bu, daha az hareket ettiğimiz bir gündelik yaşamımız olabileceği anlamına geliyor. Oysa hem beden hem zihnimiz için hareket etmek hayati derecede önemlidir.

Bu süreçte yaşlı komşusunun alışverişini yapan çocuklardan sağlık görevlilerine kadar herkes üzerine düşeni büyük bir özveriyle yapıyor. Biz de Hayatına Hareket Kat olarak beş yıldır sağlıklı yaşam için ekipmanlı ve ekipmansız evde yapabileceğiniz antrenman programları yayınlıyoruz. Spor salonlarının kapalı olduğu bu süreçte de sorumluluğumuzun farkında olarak bunu daha yoğun olarak yapmaya başladık.

#EvdeKalHareketsizKalma diyerek size bir güne iyi başlamanızı sağlayacak sabah egzersizleri, evde yapılacak antrenmanlar yayınlıyoruz. Bu içerik, spor yapmayanlar kadar düzenli spor yapanlar için de çok yararlı olacak. Çünkü evde zaman geçirdiğimiz bu süreçte gün içerisinde sadece bir kez antrenman yapıp, ardından vücudu hareketsiz bırakmak çok da yeterli ve sağlıklı olmayacağından bu kez daha farklı bir içerikle karşınızdayız. Bu kez hiç bir ısınma gerektirmeyen evde yapabileceğiniz egzersizlerden oluşan bir video serisi hazırladık. Bu egzersizler gün içerisinde düşen enerjinizi yükseltecek ve vücudunuzu uyandıracak egzersizler olacak. Serideki benzer amaçta daha fazla video paylaşacağız. Yeni videolar yayınlandıkça bu sayfaya eklenerek bu yazı güncellenecektir.

🔻Nasıl Çalışacaksınız?

Her videoda size vücudunuzu farklı şekilde çalıştırıp enerjinizi yükseltecek 5 egzersiz vereceğiz. Bu egzersizleri iki şekilde çalışabilirsiniz.

  • 📌Saatinizi 45 dakikaya veya bir saate kuracaksınız ve çaldığında kalkıp hemen buradaki egzersizlerden birini yapacaksınız. yaptıktan sonra tekrar saatinizi kurup gün içerisinde arada vücudunuzu uyandıracaksınız. 
  • 📌Hepsini ardı ardına yaparak  tüm vücudunuzu uyandırmakla kalmayıp çalıştırabilirsiniz. 

Hayatınıza Hareket Katın

Sosyal medyada bizi takip etmek için:

#EvdeKalHareketsizKalma 1. video (Yayın tarihi, 23.03.2020)