Evde Karın Kası Yap serimizin bu üçüncü videosunda size vereceğimiz programlardan verim almanız için bir çalışma rehberi hazırladık.

Evde Karın Kası Programına Başlamadan Önce

Gelişiminizi takip etmek ve değerlendirmek için programa başlamadan aşağıdaki ölçümleri yapın.

 1. Tartılın. Aynı gün ve saatte tartılın (Pazar sabah aç karnına gibi)
 2. Kilo tek başına yeterli bir ölçüm aracı değildir. Örneğin aynı süreçte yağ kaybedip kas kütlesi de almış olabilirsiniz. Bu nedenle vücut ölçülerinizi bir mezura yardımıyla alın. Özellikle göbek bölgenizden alarak gelişiminizi takip edebilirsiniz. Bu süreçte giysilerinizin bedeni de değişebilir.
 3. Duvarda veya aynada karşıdan, yandan ve geriden fotoğraflarınızı çekin. Sonraki ölçümde karşılaştırmak iyi olacaktır.

Not: Düzenli olarak (3-4 haftada bir) bu ölçümleri yapabilirsiniz.

Çalışma Rehberi

1️⃣Eğitim setinde neler olacak?

Programlar temel düzeyden başlayarak ileri seviyeye doğru kolaydan zora şeklinde olacaktır. Bel ve omurga sağlığınız için adım adım ilerleyin.  Seviyenize uygun olan antrenmana en az 3 hafta kadar zaman ayırın.

2️⃣Nelere ihtiyaç duyacaksınız?

Egzersizlerin %90’ı için çalışabileceğiniz bir alana ve yere sereceğiniz mata ihtiyacınız olacaktır. İleri seviyelerde ise evde temel ekipmanlar da kullanacağız. Bunların bilgileri antrenman öncesinde verilecektir.

3️⃣Nasıl uygulayacaksınız?

Programı rahat uygulayabilmeniz için birebir takip ederek çalışabileceğiniz formatta hazırladık. Mola sürelerinde bir sonraki egzersiz ile ilgili kısa bilgiler verilecektir.
Programı serinin ilk iki içeriğinde de belirtildiği nedenlerle her gün çalışmayın. En az bir gün ara vererek uygulayın.

4️⃣Nasıl yararlanabilirim?

Tüm programlar, YouTube’ta  Evde Spor Yap Paketi ve üst paketler için yayınlanacaktır. Eğitim Al, Analiz ve Eğitmenler+ paketi alanlar ek bir ücret ödemeden ulaşabilecekler. Paket bilgilerine ve nasıl kayıt olacağınıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eğitmen Notları

 1. Her videonun açıklama kısmında hangi ısınma ve soğumayı yapabileceğinize dair kısayollar olacaktır.

 2. Egzersizleri doğru formda yapmaya dikkat edin, bu hem daha çok verim almanızı sağlayacak hem de omurganıza gereksiz yük bindirmenize engel olacaktır.

 3. Acele etmeyin. İyi karın kaslarına sahip olmak tahmin ettiğinizden çok daha fazla zaman alabilir. “Üç günde karın kası”, “bir haftada baklava yapmak” gibi reklam sloganlarına kanmayın. Çünkü herkesin gelişim hızı birbirinden çok farklıdır ayrıca karın kasları yapısı gereği çok daha fazla büyüyecek kaslar değildir. Bir an önce sonuca ulaşmaya çalışmak hem sizi hayal kırıklığına uğratacak hem de aşırı yüklenme nedeniyle zarar görmenize neden olacaktır.  Yeri gelmişken çok hızla ulaşan birileri olabilir (steroid vs). Biz burada sağlıklı yöntemlerden gideceğimiz için onları konu dışında tutuyoruz.
 4. Nasılsa çalışıyorum diyerek beslenmenizi boş vermeyin. Sağlıklı ve iyi sonuç almak için beslenme de egzersiz de çok önemlidir.

🔻Evde Karın Kası Yap Serisi Hakkında

 • Seri 10 videodan oluşacaktır.
 • Bu Youtube’ta KATIL üyelerimiz için oluşturduğumuz serinin ikinci video/yazısıdır. Diğerlerine ulaşmak için:
  🔻Evde Karın Kası Yapmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey
  🔻Karın Kaslarına Sahip Olmak İstiyorsan Bu 10 Yanlışı Yapma
 • Bu setten  yararlanmak için YouTube’ta Evde Spor Yap paketini alabilirsiniz.
 • Eğitim AlAnalizEğitmenler+ paketlerinden herhangi birine sahip olanlar ayrı bir ücret ödemeden Evde Spor Yap içeriklerinden yararlanabileceklerdir.
 • Verdiğimiz  tüm online eğitimler ve paketlerle ilgili bilgi almak için ONLINE EĞİTİMLER
 • Online eğitimlerimize veya sınıflarımıza doğrudan katılmak için ONLINE EĞİTİMLERE KATIL
 • Serinin ilk üç bölümünde size detaylı bir çalışma rehberi hazırladık. Sonrasındaki 7 bölümde ise seviye seviye antrenmanlar programları vereceğiz.
 • Evde Karın Kası Yap serisinden daha iyi verim almak için bu seriyle paralel yayınlayacağımız Evde Kilo Vermek için Bilmeniz Gereken Her Şey serisini de takip edebilirisiniz.

Bu içeriğin videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hayatınıza hareket katın.