Önceliklerinize, amaçlarınıza  ve  fiziksel özelliklerinize göre, özenle hazırlanmış modern eğitim programlarıyla  spora ayırdığınız zamandan keyif  ve verim alacaksınız.

Antrenmanların içeriği, amaçlarınız, öncelikleriniz, form durumunuz, yaşınız, fiziksel özellikleriniz ve varsa rahatsızlıklarınız doğrultusunda size göre belirlenir.

1998’den beri uyguladığımız ve gelişen spor bilimiyle birlikte her adımını sürekli geliştirdiğimiz, güncellediğimiz eğitim sistemimizi uygulanmaktayız.

Düzenli aralıklarla yapılan ölçümler ve performans testleriyle gelişim süreciniz gözlemlenir ve bir sonraki antrenman programı bunlar da esas alınarak sizinle birlikte oluşturulur.

Amacınız ister kilo vermek ister kendinizi savunmak olsun, size yönelik programlarla hedeflerinize ulaşmanız çok daha hızlı olacaktır.

Her seviye sonrası ve ihtiyaç hissettiğimizde yaptığımız video çekimleri ve detaylı analizlerle, farkındalığınızı artırıp gelişiminizi hızlandırıyoruz.

Amatör ve profesyonel hedefler için profesyonel eğitimler. Eğitim programlarımızı hem yeni başlayan ve hobi amaçlı yapmak isteyenler hem de profesyonel amaçlarla yapmak isteyenler için profesyonel yaklaşımla hazırlıyoruz.

22 yılı aşkın deneyim

Sağlıklı beslenme, kilo kontrolü gibi sağlıklı  yaşam ve evde yapılacak programlarla ilgili egzersiz danışmanlığından yararlanabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam, savaş sanatları veya sporla ilgili düzenlediğimiz konferans, workshop ve diğer etkinliklerden yararlanabilirsiniz.

Evde veya iş yerinizde yapabileceğiniz ek çalışmalar ve ödevlerle gelişiminizi destekliyoruz. Görsel ve yazılı dökümanlardan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Sorularınız için sayfanın altındaki Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilir veya iletişim sayfamızdan bize yazabilirsiniz.

Hayatına Hareket kat

Spor merkezlerine yıllık üyelik yaptıranların sadece %25’inin bu merkezlere düzenli olarak devam etmektedir. Bunun nedeni genele yönelik hazırlanmış olan kaldır – indir programlarının hem sıkıcı hem de  verimsiz olmasıdır. Koşu bandıyla veya  egzersiz bisikletinde uzun zaman geçirmek büyük bir disiplinle birlikte çok yüksek bir motivasyon da gerektirir.  Aynı zamanı veya daha az zaman geçirerek daha keyifli, sağlıklı ve verimli spor yapmak mümkündür. Bu nedenle son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de grup dersleri ve özel derslerin sayısı artmıştır. Bu şekilde, spora devam etmek bir zorunluluk olmaktan çıkıp keyifli hale gelmiştir.
Özel derslerde eğitmeniniz (personel trainer) sizi daha çok motive edip gelişiminizi sürekli kontrol altında tutarak amaçlarınıza sağlıklı ve hızlı şekilde ulaştırır.

Özel ders almak için başvurduğunuzda öncelikle sizi tanıyacağımız ve programınızı belirleyeceğimiz bir ön görüşme yapıyoruz. Vücut kitle analizinizi (yağ, kas oranı ve diğer değerler) yapıyoruz. Bu bizim ilk başlangıç noktamız oluyor. Görüşmede aşağıdaki konuları konuşuyoruz:

 • Herhangi bir spor yapıp yapmadığınızı, yaptıysanız neler yaptığınızı,
 • Daha önce yaşadığınız veya yaşamakta olduğunuz herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını,
 • Beslenme düzeninizi,
 • Yaşam şeklinizi (sürekli masa başında olmanız veya stresli bir işinizin olup olmaması programınızı belirlerken önemli bir unsurdur.),
 • Amaçlarınızı ve hedeflerinizi,
 • Amaçlarınıza ulaşmak için neler yapacağımızı, eğitim içeriğini,
 • Haftada kaç gün görüşeceğimizi ve özel ders saatlerini belirliyoruz.

Size alacağınız programın türüne bağlı olarak ihtiyaç duyacağınız ekipmanların listesinin ve özelliklerinin olduğu bir mail atıyoruz.
Özel derslere başladıktan sonra sonra ölçümlerinizi düzenli olarak yapıp programınızı bu doğrultuda değiştirerek en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz.

Kick Boks ve Diğer Özel Derslerle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İlk özel dersinizde öncelikli amacımız sizi tanımak olacaktır. Bu nedenle size farklı türde, vücudunuzu tanımamızı sağlayacak egzersizler yaptırıyoruz. Böylece hızınız, çevikliğiniz, esnekliğiniz, dengeniz, koordinasyonunuz hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bir fiziksel rahatsızlığınız varsa, onun derecesini öğreniyoruz. Böylece size uygulayacağımız programların içeriğini belirliyoruz. Tabii ilk derste sadece bu testleri yapmayıp aynı zamanda temel eğitimimize de başlıyoruz. Eğer Kick Boks özel dersi aldıysanız (Öğrenme hızınıza bağlı olarak değişse de;

 • Doğru yumruk
 • Gard Alma Şekilleri
 • Adımlamalar
 • Sol – Sağ Direk
 • Front Kick
 • Diz
 • Gölge Boksu
 • Darbe yastıklarıyla çalışıyoruz.

Antrenman sonunda sizinle genel durumunuz hakkında konuşup, oluşturacağımız programın önceliklerini belirliyoruz.

Almak istediğiniz dersin içeriğine göre daha sağlılı yapabilmek için başlangıçta kullanacağımız ekipmanlar:
Kick Boks ve Muay Thai Özel Dersi İçin:
Bandaj, eldiven, kaval koruyucu, atlama İpi
Boks İçin:
Bandaj, eldiven, atlama İpi

Eğer siz alacaksanız bu ekipmanları seçerken nelere dikkat edeceğinizle ilgili bilgileri size veriyoruz veya malzemecelerimizden biz sizin için getirtebiliyoruz.

Eğer bir savunma sporu için değil de kilo verme, forma girme, esneklik kazanma, yaptığınız sporda daha iyi performans kazanma gibi genel amaçlarla özel ders alıyorsanız çoğunlukla hiç bir ekipmana ihtiyaç duymayacaksanız.

Aldığınız dersin gerektirdiği ekipmanlar dışında yanınızda havlu ve su bulundurmanız iyi olacaktır.

Antrenmanlarda rahat hareket edebileceğiniz giysileri (şort, tayt, tişört gibi) tercih edebilirsiniz.

Kick Boks özel derslerinde hem gücünüzü hem de dayanıklılığınızı artırmak için bir çok farklı türde egzersiz ile birlikte ağırlık çalışmaları da yapılır. Ağırlık çalışmaların türü ve yoğunluğu sizin amaçlarınıza ve yeterliliğinize göre değişir.

Eldiven, bandaj, kaval koruyucu gibi kişisel ekipmanların dışında atlama, ipi, adımlama merdivenleri, sıçrama kutuları, TRX, TRX Rib Trainer, direnç bandları, ağırlıklar, kettlebell, ağırlık yemeği, burn machine, reflex topları, refleks sopaları, sağlık topları, foam rollarlar ve daha fazlasını kullanıyoruz.

Kilo vermek, forma girmek, stres atmak, performansınızı artırmak, savunma teknikleri öğrenmek için de yapabilirsiniz.

Birçok insanın Kick Boxing’i ilk tercih etme nedeni, dünya şampiyonu olmak değil, sağlıklı bir yaşam için savunma sporu yapmaktır. Amacınız maçlara çıkıp kariyer yapmak olmasa da Kick Boks dersleri alabilirsiniz. Eğitim içeri amaçlarınız doğrultusunda oluşturulmaktadır.

En iyi kalori yaktıran spor olarak bilinse de ilk başlarken bir adaptasyon programı uyguladığımızdan vücudunuz uyum sağlayacaktır.

Amaçlarınıza ve yeterliğinize göre hazırlanmış bi programla gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bu konuda AD KICKBOXING üyelerimizin röportaj ve görüşlerinin olduğu videoya göz atabilirsiniz.

Amacınız kilo vermekse en iyi yollardan biri Kick Boks olabilir.  En fazla kalori yaktıran ve zayıflatan spor olarak bilinir. Adaptasyon programından sonra bir derste 800 – 1000 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Kilo vermek için beslenme ve yaşam şekliniz de çok önemlidir. Bu konuda danışmanlık alabilirsiniz. 40 kilo vererek forma giren üyemizin röportajına ve videosuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer doktorunuz  spor yapmanıza bir engel yok diyorsa yapabilirsiniz. İlk görüşmede rahatsızlığınız hakkında detaylı bilgi alıp gerekirse doktorunuzla iletişim kurarak antrenman programını oluşturuyoruz. Ayrıca belli fiziksel rahatsızlarınız için fizik tedavi egzersizleri ile sizi destekliyoruz.

Başlamak için güçlü olma şartınız yok. Size göre oluşturduğumuz program içeriği ve düzenli olarak yaptığımız ölçümlerle güçlenmenizi ve gelişimizi takip ediyoruz.

Derslere başladığınızda sadece teknik çalışmayıp o teknikleri doğru, hızlı, kontrollü ve güçlü yapabilmek için uygun bir kondisyon programı da yapacaksınız. Bu nedenle Kick Boks’a hazırlanmanın en iyi yolu sadece başlamaktır.

Değilsiniz. Amacınız maçlara çıkıp kariyer yapmak olmasa da Kick Boks dersleri alabilirsiniz. Eğitim içeri amaçlarınız doğrultusunda oluşturulmaktadır.

AD KICKBOXING’e başvuran üyelere yaptığımız başlamadan önceki testlerde başlama nedenleri arasında genellile stres atmak deşarj olmak 3. veya 4. sıradayken üçüncü ay sonunda ilk sırada %94 oranda stres atmak deşarj olmak geliyor.

Bu amacınıza, zamanınıza bağlı olarak değişir. İdeal olan en iki veya üç gün ders almaktır.

6 gün bir şey yapmayıp sadece bir gün çalışmak hem sağlıklı hem de verimli olmayacaktır. Eğer sadece haftada bir gün ders alacak olanağınız varsa daha iyi verim almanız için size evinizde veya işlerinizde yapabileceğiniz destek programları hazırlıyoruz.

Özel dersler 1’e bir veya 2, 3 kişiden oluşabilir.

Benzer amaçlarda 2 veya 3 kişiyle ders veya daha kalabalık bir grupla (verimlilik açısından en fazla 8 önerilir) dersler alabilirsiniz.

Belli bir nedenle ve amaçla bir araya gelen kapalı gruplardır. Belli sayıyla çalışmalara başlanır ve yeni kişiler alınmaz. Belli bir programla çalışılır. Herkes aynı seviyede olduğundan çalışmalarda maksimum oranda yararlar sağlanır. Grup kurulma amacı müsabakalara katılmak olabileceği gibi sadece kardiyo ağırlıklı çalışmalarla kilo vermek veya self defence da olabilir. Bazen belli bir iş yerinde çalışanlar da uygun saatlerinde birlikte eğitim alabilmek için grup oluşturabilirler.

Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için adkickboxing@gmail.com adresine mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Özel, yarı özel ve grup dersleri ücretlendirmeleri için adkickboxing@gmail.com adresine mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız ve ön görüşme için mail atabilirsiniz.