Savaş Sanatları bireyin potansiyelini tanıması ve kişilik gelişiminde önemli bir rol oynar.

“Liderlik Teorileri ve Davranışı” ders etkinliği için Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Insan Kaynakları ve Örgütsel Değişim Bölümü yüksek lisans öğrencileri  misafirimiz oldu.

Can, Ayfer, Fatih, Gizem, Gülnur, Yasemen ve Zeynep’ten oluşan 7 kişilik SAKİN GÜÇ grubu Cihangir Sports Club’ta  AD KICKBOXING ile tanıştılar. Grup lideri Can Çakmak’ın yaptığı organizasyon sonrası katılımcılar deneyimlerini bizimle de paylaştılar. Aşağıda etkinlikle ilgili yazılara ulaşacaksınız. Keyifli okumalar.

“Etkinlik seçim sürecinde; tiyatro mu, bowling mi, karaoke mi, doğa yürüyüşü mü derken hem “farklı”,  hem kendimizi tanımamıza yarayacak hem de içimizdeki gücü farkedip ortaya çıkarmamızı sağlayacak bir etkinlik olduğunu düşündüğümüz Kickboks’u seçtik.
Güne “Yağ Ölçümü” ile başlayacaktık. Sabah hiçbir şey yiyip içmeden Cihangir Sports Club‘a geldik. İdeal yağ oranı erkekler için % 12-14, bayanlar için %18 olmalı iken, biz %19,5 ila %23 oranında bir gruptuk. Hocamızın yağ oranı %6,9’du ve kendisi bunu %8’ e çıkartmaya çalıştığını söylediğinde inanamadık.  Haftada 30’un üzerinde ders verip kendisi için de ayrı antrenmanlar yapıyordu. Dersten önce bize teorik bilgiler verdi. Kendimizi tanımak, farkında olmak hiç bu kadar çarpıcı olmamıştı. Yağ ölçümünden sonra,  yarım muzumuzu yedik ve sonra antrenmana başladık. Kahvaltıyı hak etmeliydik.

Önce el bandajının nasıl sarılacağını öğrendik.

20140512-175032.jpg

Bu hareket biraz fazla değil mi? Ama tekniklere başlamadan önce iyice ısınmalı ve esneme egzersizlerini tamamlamalıydık.

 20140512-175421.jpg

Eğitim aşkı için, canımız çıktı, ama pes etmedik. Ne de olsa öldürmeyen her şey bizi güçlendiriyordu.

20140512-175351.jpg

GÜLNUR

Öncelikle grup liderimiz Can Bey’e teşekkür ederiz. Organizasyonumuzun fikir babası olarak gerçekleştirmiş olduğumuz Kickboks önerisini bize söylediğinde  endişelerim ve korkularım vardı. Bu sporu genelde erkeklerin yaptığı düşüncesi ile  organizasyona başlamadan önce biraz tedirgindim. Spora başladıktan sonra çok büyük keyifle yaptım ve her kadının bu sporu yapabileceği düşüncesindeyim…:):):) Göründüğü kadar zor değil :):):) Hocamız ilgiyle bize öğretti. Güne daha enerjik ve keyifli başladım. Gruptaki arkadaşlar ile spor sonrası keyifli bir kahvaltımız ve sohbetimiz hafta sonu tatilime ayrı bir renk kattı. Sınıftaki arkadaşlarımız ile gerçekleşen bu etkinliğin takım ruhunu ve  gücünü keyifli bir şekilde yükselttiğini hissediyorum.

“En iyisi olmak için en iyileri seç” düşüncesi ile organizasyonumuzun diğer gruplara göre daha farklı ve değişik olduğu düşüncesindeyim:):):)

Fatih, rakibi Gülnur’u gözüne kestirse de işi kolay olmayacaktı.

Gülnur için, “Sağı öldürür, solu süründürür” yorumları herkesin dilindeydi.

20140512-175546.jpg

FATİH

Öncelikle etkinlik için çok teşekkür ederim. Baştan sona çok güzel bir gün oldu benim için, her ne kadar yağ ölçümünde en yağlımız ben çıksam da 🙂 Ama olsun bu sayede vücudumuzu tanımış olduk. Farklı bir etkinlik oldu. Ter attık, şakalaştık, yorulduk ama gene de çok zevk aldık. Organizasyonu çok iyi hazırlamışsın; ekipmanlar, fotoğraf çekimi ve mekan tamamen kusursuzdu, tekrar teşekkür ederim. Etkinlik bahanesiyle Kickboks’ u tanımış olduk. Sonrasında kahvaltı da etkinliğe ayrı bir tat kattı. Birbirimizi yakından tanıma imkanı verdi. Mutlaka yeni etkinlikler yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

ZEYNEP

Ekibimiz SAKİN GÜÇ takım bireylerimizin ortak kararı ile belirlenen Kickboks faaliyetini gerçekleştirdik. Tüm arkadaşlarımız yapılacak faaliyetin özelliği nedeniyle bir gece öncesinden hocamızın önerdiği yeme-içme önerilerini de dikkate almış olarak belirlenen gün, saat ve yerde hazır bulunduk. Konusunda uzman hocamızın önerileri ve beslenme konusunda bize vermiş olduğu bilgilerden sonra çok keyifli ve  başarılı bir etkinlik gerçekleşti. Sonrasında yine tüm ekip bireylerinin katıldığı kahvaltıda birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bularak daha etkin bir iletişim kurduk. Tam anlamıyla ekip ruhuyla gerçekleşmiş bir faaliyetti, herkese çok teşekkürler.

Sağ yumruğu ölümcül bir dövüşçü de Zeynep’ti… Yumrukları hocamızı bile zorladı.

20140512-175745.jpg

GİZEM

Belki de hiç aklıma gelmeyecek bir etkinlik oldu.  Kickboks’un sanıldığının aksine ne kadar eğlenceli ve yapılası bir spor olduğunu anladım. Geçirdiğimiz yoğun temponun ardından çok keyif alarak spor yaptık.  Kick Boks’un stres atmaya birebir olduğunu söylemeliyim. Sonrasında hoş sohbetler ile yapılan kahvaltı motivasyonumuzu arttırdı. İnsan hayatını olumlu yönde etkileyen spor ile ilgili bir aktivite yapmak bana çok şey kattı ve bir çok şeyin farkında olmamı sağladı. Herkese çok teşekkür ederim.

Bir yandan fotoğraf çekip, bir yandan selfie çalışmamızın ön hazırlığını planlıyorduk. Hocamız için de, çok “farklı” bir grup idik.

20140512-175909.jpg

Hepimiz yıllardır dövüşüyor gibiydik; kendimize güvenimiz tamdı.

20140512-175633.jpg

Gizem’in zafer mutluluğu:

20140512-175805.jpg

YASEMEN

Grup arkadaşlarımla belirlediğimiz saatte buluşarak kickboks eğitimi alacağımız salona gittik. Spor salonunda yağ oranı ölçümü yapıldı ve eğitmen tarafından hangi oranlarda olunmasının faydalı olacağı bilgisi verildi. Eğitime başlamadan parmakları ve bileği korumak amaçlı uzun bir bandajın sarılma şeklini öğrendik. Kickboks selamlaşmasından sonra müzik eşliğinde koşmaya başladık. Şimdiye kadar yaptığım en eğlenceli koşuydu. Kondisyon eksikliğinden olsa gerek 15 dk sonra benim ve arkadaşlarımın yüzü al al olmuştu Bir sonraki aşama olan denge aletinde (BOSU) başarılı olduğum söylenemezdi. Yardım almadan dengede duramadım. Bosuyla çalışmanın sörf sporu için de faydalı olduğunu öğrenince sörf yapamayacağımı anladım. Benim başarılı olamadığım denge konusunda arkadaşlarım gayet iyiydi. Bir sonraki etkinliğimiz sörf yapma olsa benim görevim fotoğraf çekmek olur herhâlde 🙂

Bütün ısınma turlarından sonra kickboks eldiveni giyerek savunma duruşunu öğrenmek ve arkadaşlarımla çalışmak güzeldi. Eğitim sonunda grupça gittiğimiz kahvaltı da hoş sohbet eşliğinde geçerek bütün yorgunluğumu aldı.

Bugünü organize eden kickboks sporunu tanımamı ve eğitimini almamı sağlayan grup liderimiz Can Bey’e ve hoş vakit geçirdiğim grup arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 20140512-180016.jpg

“Karşımda kimse duramaz; yeter ki ayaklarım yere bassın…”

20140512-175950.jpg

ASLI

Sakin güç grubuyla yaptığımız ilk organizasyon liderimizin öncülüğünde ve tüm ekibin katılımıyla çok heyecanlı, çok hareketli ve eğlenceli geçti. Grup olmanın gerçek amacına ulaştığına inanıyorum. Yapmış olduğumuz aktivitede stres attık ve gerçekten çok büyük keyif aldık. Benim için bundan sonra yapabileceğim bir sporla tanışmanın heyecanı ayrıca çok güzeldi. Öncelikle bize bu ortamı sağladığı için Can Bey’e  sonrasında da tüm ekipteki arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bugüne kadar, içimizdeki gücün farkına varamamışız:

20140512-180209.jpg

Dersin sonlarına doğru savunma teknikleri mükemmelleşmişti.

 20140512-180244.jpg

Aldığımız darbelerin karşılığını verir duruma gelmiştik. Sakin ve güçlüydük.

20140512-180325.jpg

Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için.

20140512-180407.jpg

ARTIK KAHVALTIYI HAK ETMİŞTİK…

Birbirimizi çok daha yakından tanıma imkanı bulduğumuz çok keyifli bir sohbet oldu. Yeni aktivite planları yapıldı. Biz artık ayrılmaz bir ekiptik. Eğitim etkinliğimize destek veren Sn. Ahmet DOĞAN’ a, bize bu fırsatı sağlayan değerli hocamız Sn. Erkut ALTINDAĞ’ a ve  tüm sınıf arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kurumsal etkinlikleriniz için iletişime geçebilirsiniz.