Sıkça Sorulan Sorular

Ana Sayfa/Sıkça Sorulan Sorular

Antrenmanlara başlarken daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyaç duyarsınız:

Bandaj: El bileğinizi, tarak kemiklerinizi ve parmaklarınızı korumak için bandaja ihtiyacınız olacak. Bandaj alırken esneyebilen bir kumaştan yapılmasına ve uzunluğunun 4 m veya daha fazlası olmasına dikkat edin.

Eldiven: 10 Oz’luk bileği iyi koruyan bir Kick Boxing eldiveni.

Ayak seti: Kaval koruyucu da içeren ayaküstünü örten iyi koruyacak bir seti tercih edin.

Atlama ipi: Ayarlanabilir olmasına veya uzunluğunun iki elinizle tutup ayakaltınıza aldığınızda göğüs hizanıza kadar gelmesine dikkat edin. Ağırlıklı olanlardan bulursanız onlardan da alabilirsiniz.

Başlangıç için bu malzemeler yeterli olacaktır. Malzemeleri özelliklerine dikkat ederek alabilirsiniz veya AD KICKBOXING’den temin edebilirsiniz.

Grup derslerine farklı nedenlerle (zamanlama vs) katılamayan veya katılmak istemeyen üyelerin bir araya gelerek oluşturduğu çalışmalardır. Grubun amaçlarının ve seviyelerinin birbirine yakın olması önemlidir.

Özel ders maliyetini paylaşmak isteyen kişi/kişiler AD KICKBOXING’e benzer amaçlarla başvuranlarla birlikte özel grup dersi alabilir. Aynı şirkette çalışan insanların bir araya gelerek oluşturduğu gruplar bu grup çalışmalarına gösterilebilecek en yaygın örneklerdir. Grup eğitime başladıktan sonra başka üye alımı yapılmaz. Bu da daha sistemli bir programla çalışmalara olanak sağlar.

Özel ders için başvurduğunuzda öncelikle sizi tanıyacağımız ve programınızı belirleyeceğimiz bir ön görüşme yapıyoruz. Vücut kitle analizinizi (yağ, kas oranı ve diğer değerler) yapıyoruz. Bu bizim ilk başlangıç noktamız oluyor. Görüşmede aşağıdaki konuları konuşuyoruz:

  • Herhangi bir spor yapıp yapmadığınızı, yaptıysanız neler yaptığınızı,
  • Daha önce yaşadığınız veya yaşamakta olduğunuz herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını,
  • Beslenme düzeninizi,
  • Yaşam şeklinizi (sürekli masa başında olmanız veya stresli bir işinizin olup olmaması programınızı belirlerken önemli bir unsurdur.),
  • Amaçlarınızı, hedeflerinizi

öğrenip varsa sorularınızın üzerinde konuşuyoruz. Amaçlarınıza en uygun neler yapacağınızı ve haftada kaç gün ayırmanız gerektiğini belirliyoruz. Size alacağınız programın türüne bağlı olarak ihtiyaç duyacağınız ekipmanların listesinin ve özelliklerinin olduğu bir mail atıyoruz.

Özel derslere başladıktan sonra sonra ölçümlerinizi düzenli olarak yapıp programınızı bu doğrultuda değiştirerek en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz.

Özel ders sayfasına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

AD KICKBOXING’de bir antrenmanda programın içeriğine bağlı olarak oranları değişse de genel olarak dersler beş bölümden oluşur.

1) Isınma: Tüm vücut çalışılacak programa bağlı olarak ısıtılır ve sonraki süreçlere hazırlanır. Daha iyi verim alınması ve yüklemelerde yaşanabilecek olası sakatlıkların önüne geçilmesi için önemlidir.

2) Fiziksel Yeterliliği Sağlama ve Geliştirme: Koşu, ip atlama, merdiven çalışması, istasyon çalışmaları, farklı stretching türleri, vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler (Burpee, Squat, mountain climp vs)

3) Teknik bölüm: Çeşitli savunma ve atak teknikleri çalışılır. Bu bölüm, gölge boksu, darbe yastığı ve kum torbası gibi yapılan spora özgü çalışmaları içerir.

4) Sıkılaştırma ve Bölgesel Egzersizler: Karın, sırt, kalça gibi bölgesel çalışmalar yapılır.

5) Soğuma ve Bitiriş: Çalışma sonrası çalıştırılan tüm kasları rahatlatacak germe egzersizleri yapılarak antrenman bitirilir.

Grup dersleri haftanın belli gün ve saatlerinde düzenli olarak yapılır. Derslerde farklı seviyelerden (Başlangıç, orta ve ileri seviye) üyeler bulunur. Karma bir eğitim yapılır.