Planlı, Kısa ve Uzun Süreli Mücadele Ederek Edinilen Başarılarla Özgüven Artışı

Konsantrasyonu ve Dikkatı Artıracak Yüzlerce Egzersizle Daha İyi Odaklanma

Birbirinden farklı yüzlerce egzersizle spor yapmayı eğlenceli hale getirip sıkılmadan keyifli zaman geçirme

Daha iyi odaklanma ve konsantrasyon derslerinde başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Bir Kilo Kontrolü İçin Hareket Ederek, Enerji Harcama

Savaş Sanatları, Spor ve Egzersiz Kültürü ve Öz Disiplini Sahibi Olma

Yüzlerce Farklı Egzersizle Hız, Koordinasyon, Çeviklik ve Refleks Artımı

Birden Farklı Dinamik ve Statik Stretching (Germe) Egzersizi ile Esneklik Artırma

Farklı Türde Egzersizlerle  Vücudunu Tanıyıp Bireysel Farkındalığı Geliştirme

Güç, Kontrol, Paylaşma, Empati Becerilerini Benzer Yaş Grubu İle Deneyim Yoluyla Edinme

Günlük hayatın rutinine ara vermek genel istek ve enerjiyi artırır. Hareket etmek enerjiyi yükseltir.

Çocuğun değişim ve gelişimiyle ilgili aileyle iletişim halinde olup tam bir iş birliği yapıyoruz.

Sorularınız için sayfanın altındaki Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilir veya iletişim sayfamızdan bize yazabilirsiniz.

Bir Kid Martial Arts Dersinde Neler Yapılıyor?

 • Eğlenceli egzersizler
 • Oyunlarla eğitim
 • Dikkat ve odaklanma egzersizleri
 • Hız, refleks ve koordinasyon geliştirme egzersizleri
 • Esneklik artıran germe (stretching) egzersizleri
 • Denge egzersizleri
 • Koordinasyon egzersizleri
 • Güç, direnç egzersizleri
 • Savunma teknikleri
 • İp atlama
 • Takla atma
 • Nefes egzersizleri

Kentleşmenin sağlıksız bir şekilde artışıyla birlikte, çocukların dışarı çıkıp zaman geçirebilecekleri alanlar da azalmıştır. Örneğin birkaç on yıl öncesinde “oyun oynamak” çocukların hoplayıp zıplayarak zaman geçirmesi anlamına gelirken, günümüzde maalesef bilgisayar veya Playstation başında saatlerce hareketsiz zaman geçirmelerini tanımlamaktadır. O dönemdeki seksekip atlamasaklambaçyakar topistopyağ satarım-bal satarım ve ebeleme benzeri oyunlar bugün yerini özellikle de yoğun şiddet içerikli bilgisayar oyunlarına bırakmıştır. Bu durum çocuklarda fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkları da beraberinde getirmiştir.  Sosyal bir ortamda mücadele etmeyi öğrenmeyen çocuklarda içe kapanıklık ve özgüven eksikliğinin olması da gayet doğaldır. Arkadaşlarıyla düşe kalka oynayarak büyüyen çocuklar hem paylaşmayı hem sosyalleşmeyi hem de mücadele etmeyi öğrenmişlerdir. Günümüzde, oyun alanlarının azlığı çocukları hem evlere hapsetmiş hem de bununla birlikte fiziksel ve psikolojik rahatsızlarla karşı karşıya getirmiştir.

Uygun olmayan sırt çantası kullanılması ve uzun süre hareketsiz veya aynı pozisyonda kalmaktan kaynaklanan bel ağrısı, duruş bozuklukları ve omurga eğriliği yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Son yıllarda yapılan araştırmalar okul çağı çocuklarında ve gençlerde bel ağrısı oranının %75’lere ulaştığını göstermektedir.  Egzersizlerle bel ağrılarının ve sonraki yaşlarda kamburluğa kadar varabilecek bu duruş bozukluklarının önlenmesi mümkündür. Yine hareketsiz yaşama ve sağlıksız beslenmeye paralel olarak obezite oranındaki artış da kaygı vericidir. Spor yapmak bu noktada kilit rolü görmektedir.

Çocuklar, kişisel gelişimleri göz önüne alınarak hazırlanan Kid Martial Arts (Çocuk Kick Boks) dersleri ile benzer yaş gruplarıyla eğlenceli egzersizler yaparak spor kültürünü tanımayı ve sevmeyi öğreneceklerdir.

Kid Martial Arts Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağlıklı
 • Mutlu
 • Hareketli
 • Özgüvenli
 • Saygılı
 • Öz disiplinli çocuklar yetiştirmektir.

Egzersiz yapılan yerin özellikleri de göz önüne alınarak başlamak için bir yaş sınırı 8 olarak belirlenmiştir. Uygun sınıflarda ve eğitmen uzmanlığında okul öncesi yaşlarda da başlanabilir.

Kid Martial Arts hem kızlar hem erkekler içindir. Cinsiyet ayrımı yoktur. Sosyal bir ortamda karışık sınıflarda eğitimler yapılır.

Başlamak için öncesinde herhangi bir spor yapma zorunluluğu yoktur. Eğitim sistemine başlandığında egzersizler kolaydan başlar, ve bir adaptasyon programı uyguladığımız için daha önce deneyimleri olmasa da çocuklar uyum sağlayabilirler.

Egzersiz yapmasına bir sakınca yoksa kilo veya genel form durumu başlamak için önemli değildir.  Derslerde esneklik, koordinasyon, denge, hız, çeviklik kazandıracak  yüzlerce eğlenceli egzersiz vardır.  Çocukların gelişim özellikleri göz önüne alınarak hazırladığımız programlar sağlıklı bir forma kavuşmasına da katkıda bulunacaktır.

Kid Martial Arts sisteminde  aceleye ve bir an önce yapmaya yönelik bir yaklaşıma yer vermemekteyiz. Herkes kendi seviyesinde ve öğrenme hızında ilerleyebilir.  Savaş sanatları disiplini “yarış değil“ yola odaklanmayı gerektirir.

Birbirinden farklı yüzlerce egzersizle hem genel hareketliliği artacak hem de kilo kontrolüne yardımcı olacaktır. İp atlamak, tekmeler, yumruklar atmak kalori yakımını artıracaktır.

Kesinlikle. Esnekliği koordinasyonu, dengesi ve gücü gibi fiziksel yetileriyle birlikte özgüveni de artacaktır.

Çocukların bitmez enerjisi en iyi kendini oyunlarda gösterir. Eğlenceli oyunlarla  hazırladığımız programlar çocukların keyifle spor yapmasını ve bir sonraki dersi sabırsızlıkla beklemelerini sağlayacaktır.

Çocukların gelişim ve dikkat süreleri göz önüne alınarak hazırladığımız eğitim programında bir ders aralarda molalarla 45 dakika sürmektedir.

Sağlıklı yaşam için savunma sporu” en temel ilkemizdir.  Antrenmanlarda sağlıklı ve güvenli bir şekilde spor yapmak için gerekli tüm ekipmanlar (bandaj, eldiven, kaval koruyucu) kullanılır. Isınma antrenmanın en temel ve spora hazırlayan bölümüdür. Çocukların gelişim özelliklerine göre hazırladığımız programlarla sağlıklı bir şekilde spor yapmalarını sağlıyoruz.  Planlı zorlanacakları programlarla düşseler de mücadele etmeyi ve kalkabilmeyi öğrenemelerini de ayrıca önemsiyoruz.

Savaş sanatları;

 • Oto kontrolü,
 • Daha sakin biri olmanızı,
 • Karşınızdakine saygı duymayı sağlar. 

Kendisinin, karşısındakilerin ve çevresinde olanların farkında olmayı ayrıca onlarla uyumlu olmayı sağlar. Saldırı değil; savunma temellidir.

Çocukların egzersizlere tam odaklanması için sadece belirli zamanlarda izlemeleri daha sağlıklı olacaktır.

Önceden belirlenen tarihlerde  çocuğunuzla derse katılıp birlikte hareket edebilir; birlikte eğlenebilirsiniz. Dersin içeriği bu koşullara ve amaca göre belirlenmektedir.

Dersler için bandaj, eldiven, kaval koruyucu, atlama ipi ve kemer (başlangıç için beyaz) gerekir. Bunları özelliklerine dikkat ederek siz alabilirsiniz veya biz sizin için doğru ekipmanları getirtebiliriz.

Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için adkickboxing@gmail.com adresine mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Özel, yarı özel ve grup dersleri ücretlendirmeleri için adkickboxing@gmail.com adresine mail yolu ile ulaşabilirsiniz.