[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”2_3″ layout=”2_3″ last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” background_blend_mode=”overlay”][fusion_text]
[/fusion_text][fusion_title size=”2″]Kick Boxing[/fusion_title][fusion_tagline_box content_alignment=”left” link=”” button=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_type=”” button_border_radius=”” buttoncolor=”default” title=”” description=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” backgroundcolor=”” shadow=”yes” shadowopacity=”0.10″ border=”1″ bordercolor=”” highlightposition=”none” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Kick Boxing son yıllarda ülkemizde ve dünyada büyük bir ilgi duyulan karma bir savunma sanatıdır. Bir  antrenmanda, programa bağlı olarak yaklaşık 800 ile 1200 kalori yakımı sağladığından sadece savunma sporu olarak değil aynı zamanda kilo kontrolü ve stres atmak için de tercih edilmektedir. Derslerde vücut ağırlığıyla ve yardımcı ekipmanlarla (TRX, Rip Trainer, atlama ipi, burn machine, halatlar, ağırlıklar, sağlık topları… ) yapılan kardiyovasküler ve fonksiyonel egzersizler, esnekliği arttıran farklı stretching türleri, savunma teknikleri, darbe yastığı ve kum torbası çalışmaları yapılmaktadır.

Antrenmanlarda 1998’den beri geliştirdiğimiz AD KICKBOXING Eğitim Sistemi uygulanmaktadır.

Bir antrenman beş temel bölümden oluşur:

 • Isınma
 • Genel Egzersizler (Kondisyon ve kardiyo çalışmaları yapılır, hız, çeviklik, esneklik artırma koordinasyon ve refleks çalışmaları içerir)
 • Teknik Egzersizler (Temel Kick Boks teknikleri içerir, yumruk, tekme, diz, teknikleri, bloklar, kaçışlar çalışılır. Seviye grubuna göre taktik ve strateji çalışmaları içerir)
 • Karın, Basen, Omurga egzersizleri
 • Soğuma

AD KICKBOXING’de eğitimler, grup dersleriözel dersler ve özel grup dersleri  olmak üzere üç farklı şekilde yapılmaktadır.
Ayrıca ilk dersten itibaren adım adım hazırladığımız Online Kick Boks Eğitimi derslerimiz hakkında  detaylı bilgi ve ücretlendirmeler için buraya tıklayabilirsiniz.

[/fusion_tagline_box][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_3″ layout=”1_3″ last=”yes” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” background_blend_mode=”overlay”][fusion_title size=”2″]Ders Türleri[/fusion_title][fusion_accordion type=”toggles” boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” title_font_size=”” icon_size=”” icon_color=”” icon_boxed_mode=”” icon_box_color=”” icon_alignment=”” toggle_hover_accent_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”Kick Boks Grup Dersleri” open=”no”]

Haftanın belli gün ve saatlerinde yapılmaktadır. Eğitim yapılan salonun büyüklüğüne ve ekipmanların yeterliliğine bağlı olarak üye sayısı değişir. Grup derslerinde genelde farklı seviyelerden (Başlangıç, orta ve ileri seviye gibi) üyelerimiz olmasını nedeniyle eğitim verimliliğini ve kalitesini koruma açısından başlangıç seviyesinde yeni üyeleri belirli aralıklarla grup olarak alınmaktadır.

Başlangıç seviyesindeki gruba dahil olmak isteyen üyelerin, başlangıç seviyesine gelmek için temel teknik içeren bir veya seviyeye bağlı olarak daha fazla özel ders alarak adapte olması veya ilk üye alım tarihine kadar beklemesi gerekmektedir.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Seviye Grupları” open=”no”]

Başlangıç – Orta

 • Salı 21:00 – 22:00
 • Perşembe 21:00 – 22:00

İleri Seviye

 • Pazartesi 20:45 – 22:00
 • Çarşamba 20:45 – 22:00
 • Cuma 20:00 – 22:00

Serbest Çalışma

 • Cumartesi 18:00
 • Pazar 18:00
  *Birinci seviyeyi bitiren öğrenciler katılabilir.
  * Eğitim programları desteği verilir.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Özel Dersleri” open=”no”]

Birebir veya birden fazla kişiyle, sizin ve eğitmenlerimizin uygun olduğu saatlerde yapılır. Ön görüşmeden sonra sizin amaçlarınıza, fiziksel farklılıklarınıza uygun bir program hazırlanarak çalışmalara başlanır. Düzenli olarak ölçme ve değerlendirmelerle hedeflerinize ulaşma rotası kontrol altına alınır. Bunun için 4 – 6 haftada bir vücut kitle analizleri ve ihtiyaca bağlı olarak video analizleri yapılır. Duruma göre programlar geliştirilip kişiye veya gruba en verimli hale getirilir. Genelde birebir yapılmakla birlikte birkaç kişi bir araya gelip maliyeti paylaşarak özel ders hizmetimizden yararlanmaktadır.  Genelde aşağıdaki nedenlerle özel dersler almaktadır:

 • Kısa sürede daha verimli çalışmalar yapma
 • Bireysel bir farklılığa uygun eğitim alma (rahatsızlık, sakatlık)
 • Kilo verme, sıkılaşma ve savunma gibi özel bir amaca yönelik programla çalışma
 • Genelde akşam saatlerinde yapılan derslere katılamama,
 • Grup derslerinde dersleri kaçırınca geri kalınan seviye grubunu yakalama
 • Grupla çalışmak yerine bireysel çalışmayı tercih etme

Özel derslerle ilgili daha fazla bilgi almak için özel ders sayfamızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Üye Alım Süreci” open=”no”]

Sistemimize ön görüşmelerle öğrenci alınmaktadır. Görüşme için randevu alan başvuru sahiplerine bir anket ve bilgi formu doldurulur. Sistemimiz ve zamanlamalar hakkında bilgi verilir. Yağ ölçümü ve vücut analizi (Yağ, sıvı, kas oranı, bazal metabolizma hızı, vücut kitle indeksi vs)  yapılmaktadır. Görüşme detaylarına göre adayın önceliklerinin ve amaçları belirlenir. Program içeriği ve zamanlama belirlendikten sonra çalışmalara başlanır.

Sistemimiz ve dersler hakkında daha detaylı bilgi almak için bağlantıya geçip randevu alabilir ve/veya grup yapılmakta olan grup derslerini izlemek için spor merkezlerimize misafir olabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Yeni Üye Alım Tarihi” open=”no” class=”” id=””]

Eğitim verimliliğini ve kalitesini korumak için yılda bir veya iki yeni başlangıç seviyesi üye alıyoruz.
En yakın Başlangıç Seviyesi Kick Boks Grup Dersi Sınıfı açılış tarihi: 03 Kasım 2019
Öncesinde, tanışmak, program hakkında bilgi ve kayıt için ön görüşmeye gelmeniz gerekir.
Eğer başlangıç seviyesi üye alım tarihini kaçırdıysanız ve sınıfta yer varsa yetiştirme adaptasyon özel dersleriyle grubun teknik seviyesine geldikten sonra da gruba dahil olabilirsiniz. Yeni dönem kayıtları ve diğer seçenekler için bizimle iletişim sayfasından bağlantıya geçebilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boksa Başlarken Nelere İhtiyacınız Var?” open=”no”]

Başlarken;
Bandaj, eldiven, kaval koruyucu, atlama ipi
Birinci seviye sonunda;
Dişlik, kogi, kask

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Daha Fazla Sorum Var” open=”yes”]

Daha fazla sorunuz varsa sayfanın altındaki Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilir veya iletişim sayfamızdan bize yazabilirsiniz.

[/fusion_toggle][/fusion_accordion][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_title hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” content_align=”center” size=”1″ font_size=”” line_height=”” letter_spacing=”” margin_top=”” margin_bottom=”” text_color=”” style_type=”default” sep_color=””]

Üyelerimizin Görüşleri

[/fusion_title][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_2″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_testimonials design=”classic” navigation=”yes” speed=”” backgroundcolor=”” textcolor=”” random=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_testimonial name=”Güney Başdoğan” avatar=”male” image=”” image_id=”” image_border_radius=”” company=”Tekstil” link=”” target=”_self”]

Hayatımda daha önce 2 defa yüklü ödemeler yapıp spor merkezlerine kayıt olmuş ama devam edememiştim.
Kendimi savunmayı öğrenmek ve stres atmak için başladım. Kişiye özel programlarla ve idealist bir eğitimciyle, hayatımda ilk kez istikrarlı bir şekilde ve zevkle spor yapıyorum.  Kilo verdim, özgüvenimin arttığını hissediyorum

[/fusion_testimonial][/fusion_testimonials][fusion_accordion type=”toggles” boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” title_font_size=”” icon_size=”” icon_color=”” icon_boxed_mode=”” icon_box_color=”” icon_alignment=”” toggle_hover_accent_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”Ayşe Öncül (Akademisyen)” open=”no”]

Daha Önce Yaptığı Sporlar: Yüzme, Buz Pateni, Jogging

Başlama Nedenleri:

1. Sıcak ve neşeli bir ortamda kolektif spor yapma olanağı

2. Vücudun bütün kaslarını düzenli şekilde çalıştırma isteği

3. Kişisel olarak, bana özgü tavsiyelerle, kişisel çalışma programı hazırlanması

4. İyi vakit geçirirken kendime bir şeyler katmak isteği

AD Kickboxing’le Hayatında Değişenler:

1. Pozitif enerji kazandığımı ve daha sakin, dingin düşündüğümü gördüm.

2. Bedenen direnç kazandım ve daha esnek, daha sağlıklı hissettim.

3. Bedenime ve kişisel güvenliğimi sağlamaya yönelik bir adım atmış oldum.

4. Yeni arkadaşlarla periyodik olarak buluşup birlikte spor yaptım; ama unutmadan söyleyeyim; yaptığımız şey sadece spor değil; hayat dair farklı bir perspektif, yeni bir paradigma!

Yeni başlayacak olanlara tavsiyesi:

1. Mümkün olduğu kadar istikrarlı olsunlar, dersleri, takip etsinler.

2. Önemli olan teknikleri öğrenmek ve daha sonra kendi stilinizi oluşturmak.

3. Zevk alacaksınız. Dost bir ortamda, iyi vakit geçirmek için, kendiniz için çalışıyorsunuz. Siz bir başlayın, kendiniz de göreceksiniz! Sandığınızdan daha kolay ve eğlenceli!

Görüş ve Önerileri: Kendinize inanın! Herkes Kickboxing yapamayabilir ama Ahmet Hocamla olursa, herkes bunu yapabilir; çünkü “siz”e özgü olanı görür ve buna uygun bir program hazırlar. Bir “mükemmel sporcu” ile yarışmak zorunda değilsiniz, kendinizi geliştirmekle ilgileneceksiniz ve mutlaka sonuç alacaksınız, başlamak yeterli…

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Bülent Öztorun (Mühendis)” open=”no”]

Daha Önce Yaptığı Sporlar: Judo, Futbol, Yüzme

Başlama Nedenleri:

1. Kavgadan kaçamadığınız zaman bazı haddini bilmezlere haddini bildirebilmek

2. Daha sağlıklı bir vücut ve kafa için

3. Stres atmak deşarj olmak için

AD Kickboxing’le Hayatında Değişenler:

1. Daha hoşgörülü oldum, başlama nedenlerimden karşıma çıkanlardan ( karşımdaki hatalı olsa bile) özür dilemeye başladım

2. Vücudum daha enerjik ve sıkı

3. Hayatım daha az stresli oldu

Yeni başlayacak olanlara tavsiyesi: İyi bir eğitimci seçin, bu spor için “çok şiddet içerikli” ön yargısını silin ve en az üç hafta devam edin, bırakamayacaksınız.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Cornelia Strauch (Diplomat)” open=”no”]

I’m 35 years old; born in Berlin (Germany) and a single mother of 10 year old daughter. Working for the Federal Foreign Ministry has brought me to Istanbul in August 2008.

Before entering AD’s kickboxing class in October 2008 I had been jogging for about 10 years, finishing my first half marathon in 2006 and figuring to be in a fairly good shape looking for a new challenge. Wow, was I proved wrong … Skipping ropes I remembered from my childhood but improving boxing skills with them…..?????

In kickboxing I had found the perfect combination of pushing my personal condition limits, improving my flexibility and becoming more disciplined and self confident in life. Although it is not easy to keep up with a training routine of 3 times week I managed due to having a great inspiring teacher who is able to share his joy in exercising and Martial Arts with a whole class making every workout special. Although I may never be the greatest kickboxer I have achieved much more than I ever thought. While making friends and meeting people who deeply impressed me I have changed my view on several health aspects and though I recently failed am still intending to quit with some bad habbits in my life…

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Lale Sertelin (Endüstriyel Tasarım)” open=”no”]

Daha Önce Yaptığı Sporlar: Voleybol, Su altı Ragbisi, Su altı hokeyi

İlgi Alanları: Su sporları

Başlama Nedenleri:

1. Kondisyon

2. Esneklik

3. Savunma

AD Kickboxing’le Hayatında Değişenler:

1. Enerjim arttı

2. Reflekslerim gelişti

3. Daha az panik yaşamaya başladım

Yeni başlayacak olanlara tavsiyesi: Konsantrasyon, hareketin mantığını anlayarak çalışmaya başlayın.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Yavuz Gülsoy (Akademisyen)” open=”no”]

Daha Önce Yaptığı Sporlar: Atletizm, Aikido, Full Contact Karate

Başlama Nedenleri:

1. Sportif anlamda kimlik bunalımı (!) ve arayışı

2. Kişisel gelişim

3. Savaş Sanatlarındaki vizyonumu geliştirmek

4. Savunma

AD Kickboxing’le Hayatında Değişenler:

1. Mesleki başarımda gözle görülür bir ilerleme

2. İkili ilişkilerimde iletişim yeteneğimin gelişmesi

3. Problemlere daha geniş açıdan ve pozitif yaklaşım kazandım

4. Artık döner tekmeler atabiliyorum!!!

Yeni başlayacak olanlara tavsiyesi: Yorgunluk ve yoğunluk gibi nedenlerle antrenmanları ASLA kaçırmamaları. Bunu bir yaşam biçimi olarak algılamaları, kişisel gelişim aracı olarak kullanmaları. Süreklilik gelişimi getirecektir.

[/fusion_toggle][/fusion_accordion][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_2″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_testimonials design=”classic” navigation=”yes” speed=”” backgroundcolor=”” textcolor=”” random=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_testimonial name=”Banu Ongan” avatar=”female” image=”” image_id=”” image_border_radius=”” company=”Proje Yöneticisi” link=”” target=”_self”]

Çocukluğumdan bugüne hayatımda hep sporun bir şekli yer aldı. Uzun yıllar lisanslı bir basketbol oyuncusuydum.  Sigaraya başlayınca ve bırakamayınca basketbolu bırakmak zorunda kaldım. Ardından yaklaşık 5 sene aikido, kung-fu ve ara ara kick-boxing çalıştım. İşlerimin yoğunluğu nedeni ile yaklaşık 1.5 sene spora ara vermek zorunda kaldım.

HSBC Bank A.Ş.’de proje yöneticisi olarak çalışıyorum ve günler, geceler boyu, hatta sabahın çok çok erken saatlerinde çalışmamız gereken zamanlar ve başa çıkmamız gereken yoğun stresler oldu, oluyor. İşte yine böyle bir zamanda “Tamam artık, kick-boxing’e başlamam gerek!” dedim ve çok araştırdım. İstedim ki, sporcu olmadığım halde sporcu gibi çalışabileceğim bir yer olsun, disiplin ile anlayışın dengelendiği bir eğitim olsun, tekdüzelik değil çeşitlendirilmiş bir çalışma programı olsun, profesyonelliğine güvenilebileceğim bir eğitmen ile çalışayım, doğru yönlendirildiğimden endişem olmasın ve tüm bunların yanında eğlence de olsun. Tüm bunları ararken ve sayısız yer ile görüşürken AD KICKBOXING ile tanıştım. Antrenmanları, denedim, izledim, inceledim, dinledim ve evet dedim, burasıdır. Bunu dediğim günden bugüne 9 ay geçti, her hafta 3 derse katılabilmek için tüm iş hayatımı organize etmeye başladım, hiç zamanım yokken, zaman yarattım. Ve her bir dersin her bir anından ayrı zevk aldım. İşyerimde çalışma arkadaşlarım ve yöneticilerim daha sakin, dingin ve organize bir insan olmaya yöneldiğimi gördükçe derslere yetişebilmem için bana yardım bile etmeye başladılar… En önemlisi ilk derslerimden birinin sonunda o güne kadar yapmayı hiç düşünmediğim bir şeyi uygulamaya karar verdim. Tam o anda sigarayı bırakmaya karar verdim. Ve ertesi sabah artık sigara içmeyen bir insan oldum. Evet 8 aydır sigara da içmiyorum!

Kişiler hep büyük değişimler için çok büyük adımlar gerektiğini düşünürler, hayatın pek çoğu o büyük adımları atacak enerjiyi, gücü, cesareti veya şansı beklemek ile geçer. Halbuki böyle ufak tefek adımlar da hayatlarda büyük değişimler yaratabiliyor. Bu ailenin arasında olmaktan her an mutluluk duydum…

Teşekkürlerimle…

[/fusion_testimonial][/fusion_testimonials][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_title hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” content_align=”center” size=”1″ font_size=”” line_height=”” letter_spacing=”” margin_top=”” margin_bottom=”” text_color=”” style_type=”default” sep_color=””]

Kick Boks Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

[/fusion_title][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_2″ layout=”1_2″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_accordion type=”toggles” boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” title_font_size=”” icon_size=”” icon_color=”” icon_boxed_mode=”” icon_box_color=”” icon_alignment=”” toggle_hover_accent_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”Kick Boks’a Başlamak İçin Nelere İhtiyacım var?” open=”no”]

Başlangıçta kullanacağımız ekipmanlar:
Kick Boks Eldiveni, Bandaj, Kaval Koruyucu, Atlama İpi
Birinci Seviye Sonunda:
Dişlik, Kogi

Eğer siz alacaksanız bu ekipmanları seçerken nelere dikkat edeceğinizle ilgili bilgileri size veriyoruz veya malzemecelerimizden biz sizin için getirtebiliyoruz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”İlk Kick Boks Dersinde Neler Yapılıyor?” open=”no”]

İlk  dersinizde öncelikli amacımız sizi tanımak olacaktır. Bu nedenle size farklı türde, vücudunuzu tanımamızı sağlayacak egzersizler yaptırıyoruz. Böylece hızınız, çevikliğiniz, esnekliğiniz, dengeniz, koordinasyonunuz hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bir fiziksel rahatsızlığınız varsa, onun derecesini öğreniyoruz. Böylece size uygulayacağımız programların içeriğini belirliyoruz. Tabii ilk derste sadece bu testleri yapmayıp aynı zamanda temel eğitimimize de başlıyoruz. İlk  Kick Boks dersinde (Öğrenme hızınıza bağlı olarak değişse de;

 • Bandaj sarmayı
 • Doğru yumruk
 • Gard Alma Şekilleri
 • Adımlamalar
 • Sol – Sağ Direk
 • Front Kick
 • Diz
 • Gölge Boksu
 • Darbe yastıklarıyla çalışıyoruz.

Antrenman sonunda soğuma egzersizleri yapıyoruz ve dersi bitiriyoruz.  Özel dersin içeriği ile grup dersinin içeriği biraz farklı olabiliyor. Özel ders için lütfen özel ders sayfasına da göz atın.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Derse Gelirken Yanımda Neler Getirmeliyim?” open=”no”]

Aldığınız dersin gerektirdiği ekipmanlar dışında yanınızda havlu ve su bulundurmanız iyi olacaktır.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Antrenmanlarda Ne Giymeliyim?” open=”no”]

Antrenmanlarda rahat hareket edebileceğiniz giysileri (şort, tayt, tişört gibi) tercih edebilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Derslerinde Ağırlık Çalışılıyor mu?” open=”no”]

Kick Boks özel derslerinde hem gücünüzü hem de dayanıklılığınızı artırmak için bir çok farklı türde egzersiz ile birlikte ağırlık çalışmaları da yapılır. Ağırlık çalışmaların türü ve yoğunluğu sizin amaçlarınıza ve yeterliliğinize göre değişir.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Derslerinde Ne Tür Ekipmanlar Kullanılıyorsunuz?” open=”no”]

Eldiven, bandaj, kaval koruyucu gibi kişisel ekipmanların dışında atlama, ipi, adımlama merdivenleri, sıçrama kutuları, TRX, TRX Rib Trainer, direnç bandları, ağırlıklar, kettlebell, ağırlık yemeği, burn machine, reflex topları, refleks sopaları, sağlık topları, foam rollerlar ve daha fazlasını kullanıyoruz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Yüzüme Bir Şey Olur mu, Zarar Görür müyüm?” open=”no”]

Kick Boks ile ilgili izlenilen filmlerden veya televizyonda profesyonel dövüşçülerin yaptığı maçlardan dolayı böyle bir algı oluşsa da gerçek manzara hiç böyle değil. AD KICKBOXING de eğitimlere başladığınızda öncelikle temel savunma ve atak tekniklerini öğrenseniz de  hemen karşılıklı çalışmalara geçmiyorsunuz. Ayrıca bunlar dışında da bir çok çalışma yapıp vücut kontrolünü artırdıktan ve birinci seviyenin sonunda adım adım “sparring” yapmaya başlıyorsunuz. %20 – 25 güç ve tam kontrolle yaptığımız bu antrenman maçlarında zarar görmüyorsunuz. Sparring ile ilgili makaleye şuradan ulaşabilirsiniz.

Temel ilkemiz “sağlıklı yaşam için savunma sporu

Ayrıca bu soruya sıkça sorulan bir soru olduğu için video olarak da detaylı bir cevap çektiğimiz videoya buraya tıklayarak veya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

[fusion_youtube id=”u2mBFJtQ6_4″ alignment=”center” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” css_id=””][/fusion_youtube]

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Dersleri Sadece Dövüşmek İsteyenler İçin mi?” open=”no”]

Kilo vermek, forma girmek, stres atmak, performansınızı artırmak, savunma teknikleri öğrenmek için de yapabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Maçlara Çıkıp Dövüşçü Olmam Gerekir mi?” open=”no”]

Birçok insanın Kick Boxing’i ilk tercih etme nedeni, dünya şampiyonu olmak değil, sağlıklı bir yaşam için savunma sporu yapmaktır. Amacınız maçlara çıkıp kariyer yapmak olmasa da Kick Boks dersleri alabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Yaparken Zorlanır mıyım?” open=”no”]

En iyi kalori yaktıran spor olarak bilinse de ilk başlarken bir adaptasyon programı uyguladığımızdan vücudunuz uyum sağlayacaktır.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”40 yaşından Sonra Kick Boks Yapabilir miyim?” open=”no”]

Amaçlarınıza ve yeterliğinize göre hazırlanmış bir programla gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bu konuda AD KICKBOXING üyelerimizin röportaj ve görüşlerinin olduğu videoya buraya tıklayarak veya aşağıdan göz atabilirsiniz.

[fusion_youtube id=”4uXKcOxZkkI” alignment=”” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” css_id=””][/fusion_youtube]

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kiloluyum; Kick Boks Yapabilir miyim?” open=”no”]

Amacınız kilo vermekse en iyi yollardan biri Kick Boks olabilir.  Adaptasyon programından sonra bir derste 800 – 1000 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Kilo vermek için beslenme ve yaşam şekliniz de çok önemlidir. Bu konuda danışmanlık alabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Rahatsızlığım Var Kick Boks Yapabilir miyim?” open=”no”]

Eğer doktorunuz  spor yapmanıza bir engel yok diyorsa yapabilirsiniz. İlk görüşmede rahatsızlığınız hakkında detaylı bilgi alıp gerekirse doktorunuzla iletişim kurarak antrenmanlarda dikkat etmeniz gerekenleri belirliyoruz. Ayrıca belli fiziksel rahatsızlarınız için fizik tedavi egzersizleri ile sizi destekliyoruz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Çok Güçsüzüm; Kick Boks’a Başlayabilir miyim?” open=”no”]

Başlamak için güçlü olma şartınız yok. Adaptasyon programıyla birlikte vücudunuzu hazırlayıp güçlendirmeye başlayacağız.  Oluşturduğumuz program içeriği ve düzenli olarak yaptığımız ölçümlerle güçlenmenizi ve gelişimizi takip ediyoruz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks’a Başlamak İçin Esnek Olmak Şart mı?” open=”no”]

Kick Boks’ta yukarı atılan bir çok tekme de olduğundan ilk dersten itibaren düzenli olarak stretching (germe) çalışmaları yapıyoruz. Özellikle dinamik ağırlıklı çalışmalarla hem hareket açıklığını kazanıp hem de esnekliğinizi geliştiriyoruz. Bundan dolayı başlamak için esneklik bir ön koşul değil.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Yaparsam Zayıflar mıyım?” open=”no”]

En fazla kalori yaktıran spor olarak bilinen Kick Boks’ta 1 saatte 800 -1000 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Tekmeler, yumruklar, adımlamalar dışında sporun altyapısı için yaptırılan fonksiyonel kardiyo ve kondisyon antrenmanları forma girmenize yardımcı olacaktır. Bu konuda eğitim sistemimizle 40 kilo veren üyemizin röportajına buradan ulaşabilirsiniz.

[/fusion_toggle][/fusion_accordion][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_2″ layout=”1_2″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_accordion type=”toggles” boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” title_font_size=”” icon_size=”” icon_color=”” icon_boxed_mode=”” icon_box_color=”” icon_alignment=”” toggle_hover_accent_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”Kick Boks’a Başlamadan Başka Bir Spor Yapmalı mıyım?” open=”no”]

Derslere başladığınızda sadece teknik çalışmayıp o teknikleri doğru, hızlı, kontrollü ve güçlü yapabilmek için uygun bir kondisyon programı da yapacaksınız. Bu nedenle Kick Boks’a hazırlanmanın en iyi yolu sadece başlamaktır.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Dövüşmek Zorunda mıyım?” open=”no”]

Değilsiniz. Amacınız maçlara çıkıp kariyer yapmak olmasa da Kick Boks dersleri alabilirsiniz. Eğitim içeri amaçlarınız doğrultusunda oluşturulmaktadır.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Stres Atmamı Sağlar mı?” open=”no”]

AD KICKBOXING’e başvuran üyelere yaptığımız başlamadan önceki testlerde başlama nedenleri arasında genellile stres atmak deşarj olmak 3. veya 4. sıradayken üçüncü ay sonunda ilk sırada %94 oranda stres atmak deşarj olmak geliyor.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”İstediğim Zaman Başlayabilir miyim?” open=”no”]

Eğitim verimliliğini korumak ve daha iyi bir eğitim programı uygulayabilmek için başlangıç seviyesine yılda iki kez yeni grup açıyoruz. En yakın üye alım tarihi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Kick Boks Dersleri Kaç Kişilik Oluyor?” open=”no”]

Grup derslerimiz aynı seviyeden 16- 18 kişiden oluşuyor

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Neden Seviye Grupları?” open=”no”]

Her doğrudan geleni grupa aldığımızda birden fazla seviyede kişi olduğu için verimli ders yapmak bir eğitim sistemi uygulamak çok mümkün olmuyor. Bu nedenle seviye grupları oluşturuyoruz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Üye Alım Tarihini Kaçırdım” open=”no”]

Size dört seçenek sunabiliriz.

1) En son aldığımız başlangıç seviyesi grubunun bildiği teknikleri yetiştirme dersleri ile alıp onları teknik olarak yakalayıp gruba katılabilirsiniz.

2) Yeni üye alım tarihine kadar bekleyebilirsiniz.

3) Seviye sonu düzenlediğimiz AD KICKBOXING 1. Seviye Workshop’a katılıp gruba dahil olabilirisiniz.

4) Özel ders alabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Derslere Devamlılık Gerekli mi?” open=”no”]

Grup Derslerinde belli bir eğitim müfredatı uyguladığımız için devamlılık bekliyoruz. Özellikle ilk seviyenin temel dersleri sırasında antrenman kaçırmamanız önemli. Bu şekilde diğer derslerden de daha iyi verim almış olursunuz. Olası bir zorunluluk durumunda uygun zaman varsa ders öncesi veya sonrası size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çok teknik kaçırdıysanız. Gruptan kopmamak için ek yetiştirme dersi almanız gerekebilir. Düzenli olarak devam edemeyecekseniz grup dersi yerine size esnek zamanlarda çalışma olacağı için özel ders almanızı öneririz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Grup Dersleri Haftada Kaç Gün Yapılıyor?” open=”no”]

Güncel iki sınıfımız var. Başlangıç sınıfı haftada iki,  ileri seviye üç gün yapılıyor. Ayrıca birinci seviyeyi tamamlayan her öğrencimiz önceden belirli saatlerde haftada iki gün de gelip bireysel olarak çalışabiliyor. Bu çalışmalar için video veya yazılı programlarla sizi destekliyoruz. Örnek program için şu videoya göz atabilirsiniz.

[fusion_youtube id=”I1IYA7VPCKk” alignment=”” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” css_id=””][/fusion_youtube]

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Serbest Çalışmaya Ne Zaman Gelebilirim?” open=”no”]

Birinci Seviye sonrasında gelebilirsiniz. Eklemlerinizi torbada çalışmaya hazırlamak ve doğru vuruşlar yapmanızı sağlamak için ilk seviye de temel teknik ve yeterlilik eğitimi aldıktan sonra bireysel olarak çalışacak duruma geliyorsunuz. “Sağlıklı Yaşam İçin Savunma Sporu” ilkemizden dolayı bu uygulamayı yapıyoruz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Bir Eğitim Programınız Var mı?” open=”no”]

Evet, 1997’den beri uyguladığımız ve güncellediğimiz AD KICKBOXING Eğitim Programı’nı uyguluyoruz. Görüşmeye geldiğinizde size detaylı bilgi verilecektir.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Ders Programını Biliyor Olacak mıyım?” open=”no”]

Her dersin programı ve kullanacağınız ekipmanlar dersten bir gün önce veya  ders günü size bilgi olarak gelecektir.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Evde Bir Şey Yapmalı mıyım?” open=”no”]

Temel egzersizleri doğru şekilde yapmaya başladıktan sonra ihtiyacınıza ve ayırdığınız zamana bağlı olarak yapabileceğiniz ek programlar verebiliyoruz.
Ödev isteyen öğrenciyi görünce mutlu olan eğitmenlerimiz var.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Derslere Nasıl Başvurabilirim?” open=”no”]

Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için adkickboxing@gmail.com adresine mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Ders Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?” open=”no”]

Özel, yarı özel ve grup dersleri ücretlendirmeleri için adkickboxing@gmail.com adresine mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Daha Fazla Sorum Var” open=”no”]

Diğer tüm sorularınız ve ön görüşme için mail atabilirsiniz.

[/fusion_toggle][/fusion_accordion][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]